Szolgáltatások

szájsebészet

Csontpótlás

Azokban az esetekben ahol az előzetes tervezés során elvégzett vizsgálatok azt mutatják, hogy a behelyezendő implantátum számára nem áll rendelkezésre megfelelő csontkínálat szükségessé válhatnak csontpótló eljárások, úgynevezett augmentációs kezelések elvégzése. Jellemzően az alábbi kórtörténetek következményeként válhat szükségessé:

  • korábbi gyulladásos folyamatok,
  • súlyos fogágybetegség,
  • nehéz, traumás fogeltávolítás,
  • baleset okozta sérülés,
  • csontszövet funkcióvesztés következtében kialakult sorvadása miatt.

Csontpótlás lehetséges, szintetikus, saját csontból, illetve ezek keverékéből. Utóbbinál ilyen például az implantátumot körülvevő csontszélek felhasználása.
Legújabb műtéti eljárásokkal és nálunk elérhető eszközökkel elkerülhető egy újabb műtéti terület (koponyacsont, csipöcsont, síp és szárkapocscsont) feltárása csontkivétel céljából.
Rendelőnkben elérhető speciális minimál invazív módszerek technikák biztosítják pácienseink számára a gyorsabb gyógyulást, kevesebb komplikációt.

Az egyik ilyen elérhető módszer a DENSAH fúró rendszer, mellyel limitált csontkínálat esetén is el tudunk kerülni nagyobb csontpótlásos műtéteket, mint például az oldalablakos sinuslift, és a laterális augmentáció. Az eljárással, a szervezet számára minimális a beavatkozás okozta trauma, és az implantátum beültetés.
Ez szemlélet, fogszakorvosi törekvés, amely soha nem befolyásolja a végeredmény minőségét.

Implantáció

Az implantációt rendelőnkben minden esetben klinikai és radiológiai vizsgálat előzi meg, hogy a beavatkozásra való alkalmasságot, csont,- és lágyrész kínálatot ellenőrizni tudjuk. Az implantátumok felhasználási területe, a rágóképesség helyreállítására szolgáló fogpótlások melyek a szólópótlásoktól, részleges-teljes pótlásokig terjednek. A sikeres beavatkozást alapköve a  precíz tervezés, a megfelelő szakember alkalmazása.
Rendelőnkben implantátum behelyezést nemzetközi tapasztalattal rendelkező és a Nobel Biocare mentorprogramjában résztvevő specialista végzi. Nagyszámban léteznek fogászati implantátumokat gyártó cégek. A rehabilitációkhoz csakis a szakmai élvonalba tartozó nagymúltú gyártó Nobel Biocare® termékeit használjuk fel.
A műtétek kisseb foghiánytól, részleges vagy teljes rehabilitációig egyaránt fájdalommentesen, helyi érzéstelenítésben elvégezhetőek. Azok számára akinek nem járható út a helyi érzéstelenítés, rendelőnkben  tapasztalt anaszteziológus csapat áll rendelkezésére.

PRF-Platelet Rich Fibrin Technológia

Regenerációs folyamatok érdekében alkalmazzuk az ún, PRF technikát, ahol a páciens vénás véréből egy speciális centrifuga segítségével membrán kerül előállításra, amely jelentősen fokozza a szövetregenerációt, gyorsabb gyógyulási folyamatot eredményez.

DTX Studio tervezés irányított implantátum beültetéshez

A legmodernebb eljárások közé tartozik a navigált implantációs sebészeti rendszerek alkalmazása. Ezen eljárás alkalmazása különösen hatékony kiterjedt foghiányok ellátása során, több implantátum egyidejű behelyezésekor szükséges a térbeli pontosság javítása érdekében. Az elkészített CT felvételt és intraorális scant egy speciális planning szoftverbe, DTX Stúdióba importáljuk, melynek segítségével virtuálisan előtervezhető az implantátumok helyzete. Ezt a helyzetet rögzíti az ún. sebészi sablon melyet a Nobel Biocare cég Amerikában CAD-CAM eljárással farag ki, és küld el nekünk. A sablont a műtét alatt fix pozícióban rögzítve tudjuk digitálisan tervezett imlantátumokat milliméter pontossággal behelyezni.
A navigált implantációs műtétek során a furatok elkészítése és, az implantáció a sebészi sablon nyílásain keresztül történik. Így érhető el a lehetséges legnagyobb térbeli pontosság, sokszor elkerülhetőek a csontpótló beavatkozások. További előny a műtéti beavatkozások gyorsabb elvégezhetősége és a páciensek jellemzően csekély panaszokról számolnak be még nagyobb számú implantátum beültetése esetén is.

All on 4 All on 6

A módszereket jellemzően az alsó állcsont (mandibula)  és felső állcsont (maxilla) rehabilitációjánál használjuk.

Indikátorai a beavatkozásnak:

  • Teljes vagy majdnem teljes fogvesztés, fogatlanság
  • Előrehaladott fogágybetegség
  • Elégtelen csontkínálat

Allon4 kezelési technikát jellemzően az alsó állcsont és felső állcsont rekonstrukciójára is alkalmazhatjuk. Az Allon4 protokoll szerint az alsó állcsontba (mandibula) 4 implantátum beültetése történik, amely 10-12 fogból álló híd alátámasztására szolgál. Azonnali terhelési protokoll mellett 24 órán belül funkcióstabil, esztétikus, hosszútávú ideiglenes pótlás kerül átadásra. A gyógyulási idő 2-4 hónap. Ezután készítjük el végleges mikrocsavarokkal rögzített, fémmentes cikrón körhídat . A kezeléssorozat sikeressége a tervező, biológiai folyamatokon túl, a sebész, a protetikus szakorvos, és a fogtechnikus szoros kooperációjának eredménye.

Az Allon6 kezelési koncepció felhasználási területe leginkább a felső állcsont. Itt hosszabb gyógyulási idővel kell számolni, 4-6 hónap. Ebben az időszakban az ideiglenes pótlás látja el feldatát, míg a végleges fémmentes pótlás veszi át a helyét. A páciens esztétikai és funkciós szempontból tapasztalhatja meg a kooperáció effektivitását.

Az Allon4 és Allon6 kezelések előtt, mint a rendelőnkben sorra kerülő összes implantáció, egy előzetes 3 dimenziós, számítógépes tervezés után kerül kivitelezésre. Ez a 3 dimenziós tervezés, egy speciális ún. DTX Stúdió tervező szoftver segítségével valósul meg. A DTX Stúdió fogászati szoftver alkalmazásával a navigált implantációs műtétek során a sebész minimál invazív módszerrel dolgozik, így érhető el a lehetséges legnagyobb térbeli pontosság, sokszor elkerülhetőek a csontpótló beavatkozások, nincs lebeny képzés, így nem sérül a csonthártya. Ennek eredménye, pácienseink gyógyulása könnyebb és gyorsabb, a szövődmények minimálisak és kevesebb fogászaton eltöltött idő. További előnye, hogy a digitális tervezés, és kivitelezés nagyban felgyorsítja a munkafolyamatokat. így elkerülhetőek a csontpótló beavatkozások, nincs lebeny képzés, így nem sérül a csonthártya. Ennek eredménye, pácienseink gyógyulása könnyebb gyorsabb, a szövődmények minimálisak, és kevesebb fogászaton eltöltött idő.

Bölcsességfog eltávolítás

A bölcsességfogak a szájüregben leghátul elhelyezkedő, legutolsóként kibújó fogak .
Legtöbbször nem férnek el, rossz helyen, és irányban próbálnak előtörni, ez az eltávolításuk szükségességének vezető okai.
Előfordulhat, hogy részben törnek elő, ilyenkor egy ínytasakot képezve maguk felett, a szájból könnyen befertőződhet. Esetenként a növekedésük rossz iránya miatt a szomszédos fogakat károsíthatják. Fogszabályozáskor általában helyhiány miatt veszik ki őket.
A beavatkozások kisebb százaléka normál foghúzás keretein belül megvalósítható, túlnyomórészt műtéti eljárás szükséges hozzá, melyet szájsebész szakorvos végez.

Ritkább, kivételes esetekben, éves kontroll alatt tartandó esetek léteznek. Itt a fogászati szűrővizsgálat során monitorozni kell a bölcsességfogak növekedési irányát, állapotát, ébernek kell lenni a ciszták kialakulásának lehetősége miatt.